BİLGİ BANKASI


Plesk Panelde Yedek Alma ve Geri Yükleme

Plesk Panelden Yedek Alma ve Yedeği Geri Yükleme

1.      Plesk panel e giriş için kullanıcı adı ve şifremizi yazıyoruz.

2.      Plesk girişini yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki resimdeki ekran gelmektedir. Buradan Domain Yedeklemeyi tıklıyoruz.

 

 

3.      Açılan sayfadan local repository tabının altında Şimdi yedekleyi tıklıyoruz.

4.      Bu sayfada yedek alacağımız dosya ismini belirliyoruz. Sonra şimdi yedekleyi tıklıyoruz.

5.      Yedekleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştiyse aşağıdaki resimdeki gibi ekran gelir. Buradan tamam butonuna tıklıyoruz.

6.      Açılan sayfada alınmış olan yedekleri görmekteyiz.İşaretli yere tıklayarak almış olduğumuz yedeğimizi bilgisayarımıza indirebilmekteyiz.Zira yedeklerimizi burada tutarsak disk alanınızı işgal edeceğinden dolayı bilgisayarınızda muhafaza etmenizi tavsiye ederiz.

 

7.      Yedeği bilgisayarımıza indirdikten sonra, baş tarafında bulunun tik kutucuğuna tik yaptıktan sonra yukarıdan seçili olanları kaldır a tıklayarak almış olduğumuz yedeği plesk panelden kaldırmış oluyoruz.

 

 

 

Yedeği Geri Yükleme

8.      Önceden alınmış olan bir yedeği plesk panele yükleme işlemi için plesk panele giriş yaptıktan sonra domain yedekle kısmına tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi Upload Files to Local Repository yi tıklıyoruz.

9.      Açılan sayfadan önceden alınmış olunan yedeğimizi choose file dan seçiyoruz. Sonra tamam butonuna tıklıyoruz.

10.  İşlem başarılı bir şekilde tamamlanınca aşağıdaki resimdeki görüntüye benzer bir ekran gelmesi gerekmektedir. Bu ekran geldikten sonra yedek ismimizin üzerine çift tıklıyoruz.

 

11.  Açılan sayfadan geri yükle butonuna tıklıyoruz.

 

12.  Geri yükleme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Hosting kategorisindeki diğer makaleler