GARANTİSERVER DATACENTER

DATACENTER


GarantiServer Datacenter

Garanti Datacenter, İstanbul Anadolu yakasında merkezi bir konumda yer almaktadır. 900 sunucu kapasitesine sahip datacenter altyapımız yüksek yedeklilik üzerine kurulmuştur. Tier2+ seviyesindeki özelliklere sahip bir datacenterdır. Kullanılan UPS, iklimlendirme, network ve kabinet ekipmanları kendi sınıflarında başarılı ve üst seviye ürünlerdir. Kurulu network altyapımız TürkTelekom ve SüperOnline fiber ağı üzerinden 10Gbit metro ethernet bağlantıyı desteklemektedir.

Enerji sistemimiz 2 adet modüler yedekli Newave UPS ile sunulmaktadır. Enerji kesintilerine karşı UPS'in arkasında Aksa 110 Kwh'lik jeneratör yer almaktadır. UPS'den sonra enerji, sunuculara ulaşmadan önce Hp PDU'lar ile regüle edilmekte ve yedekli olarak sunuculara verilmektedir. Tüm kabinetlerimiz HP 10642 serisidir ve tamamında 1 adet 32 amper PDU ve 3 adet 16 amper PDU yer almaktadır. PDU, enerjinin optimizasyonunu ve dengesini sağlamaktadır.
İklimlendirme sistemimiz yedekli Emerson klimalar ile sağlanmaktadır. Bu yapıda sadece soğutma değil, nem oranı da dengelenmektedir. Sunucular için nem oranı önemli bir faktördür.

NEDEN Garantiserver Datacenter

  • Sağlam Altyapı

    Garanti Datacenter Tier3 sınıfında bir altyapıya sahiptir. Fiber metro ethernet, UPS, iklimlendirme ve enerji altyapısı N+1 yedekliliğe sahiptir. Dilediğiniz zaman veri merkezimizi görmek için ziyarete gelebilirsiniz.

  • Merkezi Konum

    Garanti Datacenter, İstanbul'un Anadolu yakasında KüçükÇamlıca mevkiinde yer almaktadır. Toplu ulaşım hemen bina önünden sağlanabilmektedir. Altunizade metrobüse ve köprüye yakın konumdadır.

  • Güleryüz :)

    GarantiServer olarak müşteri ilişkileri bizim için çok önemlidir. Bir hizmeti size sunmak için öncelikle sizi ve ihtiyaçlarınızı anlamak bizim ön koşulumuzdur. En iyi ve kaliteli hizmeti verebilmek için personelimiz ile her zaman yanınızdayız.

GSDC GENEL Özellikleri
Adres Istanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, 3 Cd. No:4, 34775 Dudullu Osb Ümraniye/İstanbul
Telefon +90 (216) 210 0 888
Email info@garantiserver.com
Açılış 2014
Datacenter Sınıfı Tier2+
Park yeri Var
GSDC Alan Özellikleri
Sunucu Kapasitesi 900
Enerji kapasitesi 80KW Yedekli Newave UPS sistemi
İklimlendirme Yedekli Emerson Klima Sistemi 240 Ton/saat
Jeneratör 110 KW Aksa Jeneratör
Yangın Söndürme FM200 gazlı yangın söndürme sistemi
Yedekleme N+1, bütün sistemler
GSDC Güvenlik
Yapı Soğuk/sıcak mantolamalı
Giriş kontrol Biyometrik parmak tarama ile giriş
Alarm Sistemi Yale alarm sistemi
Güvenlik kamerası Evet
GSDC EK Özellikler
Kabinler Hp Kabinet 10642 seri
PDU Her bir kabin için 4 adet yedekli PDU


Sunucu Barındırma / Co-Location

Garanti Datacenter, özel olarak dizayn edilmiş HP kabinetleri ve kabinet içerisindeki yedekli PDU ve enerji yapısı ile sunucularınızı barındırmak için hazırlanmıştır. Dilerseniz bir kabinin tamamını veya bir kısmını kiralayarak kendinize özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Sunucu Kiralama

GarantiServer ihtiyaçlarınıza göre giriş seviyesi veya ileri seviye sunucu ihtiyaçlarınızı değerlendirerek kiralama seçeneklerini sizlere sunabilir. Sunucu kiralama servislerinde, HP rack server, Hp blade server ve yine Dell rack server ve Dell blade server seçenekleri değerlendirilebilir. Eğer giriş seviyesi bir ürüne ihtiyacınız varsa yine donanım temin edilerek kullanımınıza sunulacaktır. Tüm donanımlara ait fiziksel arızalar ile bizzat GarantiServer ilgilenmekte ve gerekli değişimleri gerçekleştirmektedir.

Kabin Kiralama

Kabin kiralama servisi genellikle 5 adet ve üzeri sunucuya sahip müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Kabin kiralama, ihtiyacınıza göre 42U tam kabin veya 21U yarım kabin şeklinde yapılmaktadır. Yine ihtiyacınıza göre, ayrı enerji bağlantısı yada internet erişimi için ikinci bir uplink sağlanabilir.

Kafes Kiralama

Kafes kiralama seçenekleri bir yada daha fazla kabin kiralama ihtiyacı olan müşterilerimiz için uygundur. Kafes alanı müşterimizin ihtiyacına göre m2 olarak belirlenir ve kapatılır. Müşterimiz kendi alanında istediği çalışmayı gerçekleştirebilir. Kendi firmasının logosunu kafesine yerleştirebilir. Kafes için ek enerji yada uplink sağlanabilir.

Sanal Veri Merkezi

Sanal veri merkezi hizmetimiz ile kendi özel ağınızı (VPN) kurarak trafiğinizi kendi network ekipmanlarınız ile yönetebilirsiniz. Sanal veri merkezi ile dilerseniz kendi IP'lerinizi BGP anons ile kullanabilirsiniz. Tüm ağınızın kontrolü sizde olurken Garanti Datacenter'ın güvenilir enerji ve iklimlendirme altyapısını kullanmış olursunuz.

CDN VE STREAMING HIZMETLERI

GarantiServer olarak tüm görüntü, ses ve canlı yayın servisleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda projelendirilir.

GarantiServer Datacenter

900 Sunucu kapasitesine sahip datacenterımızda iklimlendirme ve enerji altyapımız yedekli olarak hazırlanmıştır. Datacenterımıza TurkTelekom ve SuperOnline Fiber altyapısı mevcuttur. Sunucu havuzumuz HP, IBM, Dell Blade ve Rack serverlardan oluşmaktadır ve 1Gbit network ile bağlı durumdadır.