CLUSTER HOSTING?


Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın...Performans ve Yüksek Erişim Bir Arada!


Cluster Hosting Nedir?

Cluster hosting; web sitenizin tüm dosyaları ve veritabanlarının iki ve daha fazla datacenter üzerinde anlık senkronizasyonunu sağlayan özel bir servistir. Böylece bir datacenterdaki servisler herhangi bir nedenden dolayı kapansa dahi diğer datacenterdaki servis üzerinden web siteniz güncel hali ile çalışmaya devam eder. Arızalı taraf tekrar düzeldiği zaman tüm dosyalarınız ve veritabanlarınız tekrar senkronize hale gelir.


Load Balancing (Yük Dengeleme)

Web sitenize gelen istekler load balancing ile 2 ve daha fazla datacenterdaki serverlara dağıtılmaktadır. Bu sayede anlık olarak sitenize gelebilecek yüksek kapasitedeki isteklerde siteniz down olmadan her iki lokasyondaki kaynakları dengeli biçimde kullanabilir.


High Availability (Yüksek Erişilebilirlik)

Donanımsal arızalar, networksel problemler vb hangi sebeple olursa olsun datacenterlardan birisindeki web servisi kapansa bile diğer lokasyonlardan yayın kesintisiz devam etmektedir. Cluster hosting servislerindeki erişim oranı %99,99 dur.


Özel Dağıtık Sunucular

Cluster hosting servisine özel olarak hazırlanmış linux web server ve mysql serverlar kendi iş yüküne göre yapılandırılmışlardır. Sunucu kaynakları minumun aşağıdaki şekilde planlanmıştır;
Web Server: 2 adet cluster side server. Toplam 24 core CPU, 48GB RAM, EMC SSD Disk
MySql Server: 2 adet cluster side çalışmaktadır. Toplam 16 core CPU, 48GB RAM, EMC SSD Disk

Yüksek Performanslı ENTERPRISE SUNUCULAR

Cloud Web Hosting altyapımızda, HP Blade Serverlar'a Fibre Channel üzerinden bağlı olan EMC SSD Block Storage birlikte kullanılmaktadır.

Gerçek dağıtık yapı ile DNS, Web ve Mail sunucuları birbirinden ayrıdır. Kendi cloud otomasyon yazılımımız ile tüm sunucularımız senkronize halde, tek bir yerden yönetebileceğiniz şekilde çalışmaktadır.