"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yoast SEO Nedir? Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress kullanıcılarının yakından ilgilendiği en önemli unsur; SEO ayarlarının sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirmesidir. Kullanmakta olduğunuz sitenizin altyapısı WordPress ise; mutlaka bir SEO eklentisine ihtiyacınız vardır. WordPress sistemi üzerinde bulunan eklentilerin birbirinden farklı görevleri bulunur ve bunlardan biri de, Yoast SEO eklentisidir.

WordPress için kullanılan SEO eklentilerinin en popüleri tartışmasız Yoast SEO olarak karşımıza çıkıyor. Bu eklentiyi kullanarak, sitenizin SEO yapısına hakim olabilir ve izlemeniz gereken yolları daha kolay ve basit bir şekilde takip edebilirsiniz. Bu yazımızda, Yoast SEO nedir ve bu eklentiye neden ihtiyacımız var, bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız.

Neden SEO Eklentisi Kullanmalıyız?

WordPress arama motoru optimizasyonunu çok iyi bir şekilde gerçekleştirmeniz durumunda, siteniz için etkili sonuçlar yaratacaktır. Sitenizi ziyaret eden arama motoru botları, siteniz üzerinde bulunan sayfaları, anahtar kelimeler ve buna benzer birçok detayı gözden geçirir. Bu işlem sayesinde siteniz aramalarda en üst sıraya doğru yerleşmiş olur.

Yoast SEO Nedir Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır
Yoast SEO Nedir? Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Yönetim paneli üzerinden meta açıklamasını, başlıkları, anahtar kelimeleri ve URL gibi kısımları çok iyi bir şekilde yerine getirmiş olmanız gerekir. Bu durum sitenizin SEO altyapısına büyük katkı sağlayacağı gibi kalitesini de ortaya koyacaktır. Bununla birlikte birçok ayarların düzgün bir şekilde yapılması gerekir ancak tüm bu işlemleri manuel olarak yapmak pek kolay olmaz. Ancak, eklentiler ile bu işi otomatiğe bağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İnternet üzerinde bulunan birçok blog sitelerinin yüksek aranma hacmine ihtiyaçları yoktur. Ancak, bu konuda profesyonel çalışmak isteyen kişilerin aramalardaki sıralamaya girmeye ihtiyaçları vardır. Sıralama ne kadar iyi olursa; ziyaretçi sayısı da o derece iyi olacaktır. Tabii ki de eklenti kullanmadan web sitesini optimize etmek mümkün ancak bu konuda uzman olmak gerekir. Yoast gibi eklentilere sitenizin ihtiyacı vardır. En önemli sebebi ise; WordPress’in arama dostu bir altyapıya sahip olması gerekir ve bu işlemi sağlayan da Yoast SEO eklentisidir.

Yoast SEO Nedir?

Arama motorları için web sitesini optimize etmek gerekir ancak Yoast SEO bu işi kendi başına yapıyor ve üstelik en ufak bir kodlamaya bile gerek kalmıyor. Dünya üzerinde 5 milyondan fazla yükleme sayısına ulaştığını da belirtmek isteriz. Sitenizi sizin yerinize yöneterek; XML site haritasını, meta verilerini ve SEO ayarları gibi birçok işlemi kendisi yönete bilmektedir.

İçerisinde bulunan yüzlerce içerik sitenizin kalitesini artırırken aynı zamanda kolay kullanımı ile Yoast SEO birçok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Bu eklenti sitenizi arama motorları için optimize eder ve içerik kalitesinin daha iyi şekilde görülmesini sağlar. WordPress altyapısına sahip olan tüm web sitelerinin bu SEO eklentisini mutlaka kullanması gerektiğini düşünüyoruz.

Yoast SEO ayarları nasıl yapılır? Gerekli ayarları doğru bir şekilde yapmak sitenize değer kazandıracak ve arama motorları gözünde değer kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir