"Enter"a basıp içeriğe geçin

WordPress Kişisel Blog Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bugünkü yazımızda; WordPress kişisel blog kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusuna detaylı bir şekilde cevap vereceğiz. WordPress, son dönemlerin en popüler yazılımları arasında yer alıyor. Özellikle BLOG sitesi kurmak isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu yazılımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü altyapısı sayesinde WordPress bir adım öne çıkıyor diyebiliriz. WordPress kişisel BLOG kurarken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusunu gelin hep birlikte inceleyelim.

Aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurarak, doğru WordPress BLOG kurulumunu elde etmiş oluruz.

WordPress Kişisel Blog Kurmak

Doğru Tema Seçimi

İşe başlamadan önce tema seçimine önem vermek gerekir. WordPress tema seçimi konusunda ne kadar hassas davranırsanız sizin için o kadar daha iyidir. Bazı temalar ağır yapıya sahip olduğu için kasma gibi bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. WordPress mobil uyumlu tema seçimi yapmak ile işe başlayabilirsiniz. Mobil uyumluluk konusunda sorunlu olan temalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Ücretli temaların yanı sıra WordPress’in sunmuş olduğu ücretsiz temaları da kullanabilirsiniz.

WordPress Kişisel Blog Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz
WordPress Kişisel Blog Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

SEO Ayarlarının Yapılması

Bu işe başlayanların olmazsa olmazlarından biri SEO ayarlarının yapılandırılmasıdır. Doğru bir SEO ayarı ile başarıya ulaşmak o kadar kolaydır. SEO ayarları doğru yapılmalı ve bununla birlikte SEO teknikleri araştırılmalıdır. Çeşitli SEO eklentilerinden birini tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Size önereceğimiz en önemli WordPress SEO eklentisi; All In SEO ve Yoast SEO’dur.

Eklenti Seçimi

WordPress kullanmaya karar verdiyseniz işiniz oldukça kolay demektir. Çünkü içerisinde yüzlerce çeşitli eklentiler yer alıyor. Bu eklentiler işinizi kolaylaştıracak ve aynı zamanda daha fazla ziyaretçi çekmenize olanak sunacaktır. Birbirinden farklı görevleri üstlenen bu eklentilerin ne işe yaradığını araştırmak ile işe başlayabilir, size uygun eklentileri ekleyerek ilk içeriğinizi hazır hale getirebilirsiniz. İşinize yaramayan eklentileri kullanmak faydadan ziyade sitenize zarar verecektir. Bu yüzden gereksiz eklentileri silmeyi unutmayın. Ne kadar fazla eklenti varsa BLOG siteniz o derece fazla yavaşlamış olacaktır.

Güvenlik

WordPress altyapısı özel olarak hazırlanmış %100 güvenliğe sahiptirler. Güvenliğinizi daha fazla artırarak olası saldırılarak karşı sitenizi koruma altına alabilirsiniz. Bu konuda oldukça başarılı WordPress eklentileri yer alıyor. Firewall gibi güvenlik eklentileri ile altyapınızı iki kat daha fazla güçlü kılabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk

Mobil uyumluluk günümüzün en önemli özelliklerinden biridir. İnsanların %80’i mobil cihazlarından bağlandığını düşünürsek, ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Bu durumu göz önünde bulundurarak, tam uyumlu bir temaya sahip olmamız gerektiğini biliriz. Mobil tasarımın yanı sıra sadeliğe de önem vermek gerekir. Karmaşık sitelerde yazı okumayı kimse sevmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir