"Enter"a basıp içeriğe geçin

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram mavi tık nasıl alınır? Sorusu hem kullanıcıları hem de işletmeleri çok yakından ilgilendiriyor. Mavi tik neden önemli? Bu rozete sahip olmak ile birlikte güvenirliğiniz artar ve profiliniz doğrulanmış olur. Bu yüzden mavi tik sahibi olmak oldukça önemlidir.

Sadece Instagram’da değil aynı zamanda; Facebook ve Twitter uygulamalarında da mavi tık özelliği yer alıyor. Bu rozeti kullanan kişiler genellikle; sanatçılar, markalar ve tanınmış kişilerdir. Peki, neden bu kişiler bu rozeti kullanıyor? Çünkü bu kişilerin adına çeşitli sahte hesaplar açılabilir, bu hesaplardan ayırt edilebilmesi için bu özellik gerçekten çok önemlidir. Bu faktör, takipçilere gerçekliliği gösterir.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram mavi tık başvurusu nasıl yapılır? Aslında başvuru işlemi oldukça kolay ve aynı zamanda da zaman gerektirmeyen bir işlemdir. Önemli olan bundan sonraki süreçtir. Mavi tık sahibi olmak isteyen kişilerin yapması gerekenler kısaca şu şekildedir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
  • Mavi tık almak istediğiniz üyeliğiniz üzerinden başvuruda bulunmanız gerekir.
  • Alt kısımda bulunan Ayarlar sekmesini tıklayın.
  • Burada karşınıza Hesap seçenekleri çıkacak, hesap seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Doğrulama iste butonuna tıklayarak işlemlerinizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Karşınıza çıkacak olan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız yeterli olacaktır.

 Mavi Tik Başvurusunda Bunlara Dikkat!

  • Formu doldururken vereceğiniz doğru olduğundan emin olun. Kimlik ve işletme bilgilerinin resmini yüklerken net olmasına dikkat edin.
  • Kategori kısmını seçerken doğruluğunu gözden geçirin. Yanlış seçim onay süresini oldukça fazla uzatacaktır.
  • İnternette hakkınızda olumlu söylentilerin ve sizden bahsedilmesi yararınıza olacaktır. Bazı önemli platformlarda kendinizi tanıtabilirsiniz.
  • Hesabınızın herkese açık olmasına dikkat edin. Mavi tık almak için hesabınızın gizli olmaması gerekir. İşlemler tamamlandıktan sonra dilediğiniz gibi hesabınızı yönetebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde gerçekleştirerek mavi tık sahibi olabilirsiniz. Ancak, bu sürecin her zaman olumlu olması diye kesin bir kaide yoktur. Formu doldurduğunuz andan itibaren bir süre beklemeniz gerekeceğini hatırlatmak isteriz. Bu süreçte biraz sabırlı olmanızı rica ediyoruz. Instagram mavi tık almak için takipçi sayınızın yüksek olması hiçbir şey ifade etmez. Bazı kişiler başvuru öncesi sahte takipçi satın almayı tercih eder ancak bu yanlış bir düşüncedir. Başvurularınızın olumsuz sonuçlanması durumunda bir süre beklemenizi ya da uzman kişilerden yardım almanızı öneririz. Profesyonel kişilerden alacağınız hizmet ile süreciniz başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir