"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ucuz Domain Nasıl Alınır?

Ucuz domain nasıl alınır? Ucuz domain almak için belli bir tarih veya bir zaman vermek doğru olmaz. Ucuz domain nereden alınır, sorunun net bir cevabı olmaz çünkü firmaların yapmış oldukları kampanyalar farklılık gösterebilmektedir. Ucuz domain almak için kampanyaları çok iyi takip etmek ve yapılacak olan kampanya tarihlerini kaçırmadan işlem yapmanız gerekir. Bununla birlikte, domain uzantısına göre fiyat farklılıkları da ortaya çıkabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kampanya gerçekleştiren firma, o an için .com uzantılı alan adına bağlı olarak işlemlerini sürdürürken diğer bir firma ise; .net uzantısı için kampanya yapabilir.

En Ucuz Domain Nereden Alınır?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi kampanyaları takip etmek, yapılacak olan bu kampanyalar doğrultusunda ucuz domain satın alabilirsiniz. Domain, ticari anlamda kar oranının oldukça düşük olduğunu ve bu yüzden yüksek karlar bırakacak bir web ürünü olmadığını söylemek isteriz. Her ne kadar kar oranı olmasa da, birçok firma müşterilerini memnun etmek için ucuz domain sunabiliyor ya da hosting alımlarında ücretsiz domaine sahip olmak da mümkündür.

Firmamızın bazı dönemlerde yapmış olduğu; ucuz domain kampanyası, büyük ilgiye neden olduğundan stokların erken bitmesi kaçınılmaz olabiliyor. Böyle kampanyaları kaçırmamak için elinizi oldukça çabuk tutmanız gerekir. Aynı zamanda dönem dönem hosting paketleri ile birlikte ücretsiz domain kampanyaları da yapılmaktadır.

Ucuz Domain Nasıl Alınır
Ucuz Domain Nasıl Alınır?

Kısaca bu konuda şunu söylemek isteriz ki, ucuz domain şeklinde bir web ürünü bulunmamaktadır. İlgili firmaya bu ürünlerin geliş fiyatı belli olduğu gibi kar oranları da oldukça düşüktür. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda “ucuz domain alma” yöntemi doğru değildir.

Bu konuda kısa bir örnek vermek gerekirse; e-ticaret sitesinde bulunan bir ürünün kalite bakımından birden fazla çeşidi olabiliyor ancak konu domain olunca, durum tamamen farklı bir hale gelir. Çünkü .com uzantısı tek çeşit olup, e-ticaret ürünleri gibi kaliteye ayrılmaz. Bu yüzden ucuz domain diye bir şey yoktur.

Ucuz Domain Var Mı?

Hal böyle olunca birçok kullanıcı Google aramaları üzerinde çıkan “ucuz domain satın al” reklamlarını merak ediyor. Eğer ucuz domain satışı diye bir şey yoksa, peki bu durumda bu reklamlar ne oluyor, diye sorabilirsiniz. Bu konuyu kısaca bir aydınlığa kavuşturalım. Karşınıza çıkan bu reklamların aldatmaca olduğunu söyleyemeyiz, sadece ticari bir algı stratejisi diyebiliriz. Bu firmalar kar etmeden ve hatta büyük zararlar ederek sizler için uygun fiyatlı domain satışını gerçekleştirirler. Bu kampanyadan sadece bir adet domain satın alabilirsiniz ve yenileme dönemi geldiğinde ise sizden oldukça yüksek rakamlar isteyebilirler.

Ucuz fiyatlı domain almadan önce firmaya yenileme ücretini sorabilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden domain almak için burayı tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir