"Enter"a basıp içeriğe geçin

Domain İle Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Domain ile hosting arasındaki fark her ne kadar biliniyor olsa da, aynı zamanda ikisinin arasındaki fark birçok kişi tarafından da merak ediliyor. Domain alırken nelere dikkat etmek gerekir ve aynı şekilde hosting alırken nelere dikkat etmek gerekir gibi soruların cevabını bu yazımızda sizlere aktaracağız.

Web sitesine sahip olmak ve faaliyete geçmek oldukça zahmetli bir süreçtir. Site tasarımı konusunda bir karara varmak, alan adı seçimi, alan adının satın alınması, hosting seçimi ve içeriklerin hazır hale getirilmesi gibi birçok detay bulunuyor. Hosting satın almaya karar vermeden önce alan adı seçimine yönelmek gerekir. Seçeceğiniz alan adına göre proje oluşturacağınızı düşünürsek, ilk yapılması gerekli olan işlem kesinlikle domain seçimidir.

Alan Adı Nedir? Alan Adı Neden Önemlidir?

Alan adı nedir? Kısaca kullanıcıların sitenizi ziyaret edebilmesi için sağlanan bir adres diyebiliriz. İnternet üzerindeki isminiz olarak da tabir edebiliriz. Bu adres internetteki web sitesini bulmak ya da bulunmasını sağlamak için kullanılır. Alan adı, hedefin bulunabilmesini sağlayan bir kimliktir. Alan adı seçimi oldukça önemli çünkü yapacağınız işi tüketicilere yansıtacak ilk unsurlardan biridir. Hedef kitleniz ne iş yaptığınızı kullandığınız alan adı üzerinden anlayacak ve markalaşmak da istiyorsanız, alan adına daha fazla önem vermeniz gerekir.

Beğendiğiniz alan adını sitemiz üzerinden satın alabilir ve hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz. Domain işleminin ardından hostig seçimi ile işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Domain İle Hosting Arasındaki Fark Nedir
Domain İle Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Hosting hizmeti ile sitenizi yayına alabilir ve internet üzerinden aktif olarak faaliyetine başlamış olur. Kaliteli hosting paketleri işinizi kolaylaştıracak ve SEO açısından da katkı sağlayacaktır. Üstün performans sunan paketlerimiz, sitelerinizin hızlı ve sorunsuz açılmasına olanak sunacak ve bu sayede daha fazla ziyaretçiye sahip olmuş olacaksınız.

Sitemiz üzerinden hosting paketlerimizi inceleyebilir ve anında siparişinizi oluşturabilirsiniz. Birçok güvenlik özellikleriyle siteniz daima koruma altına kalır. Güçlü altyapımız ile 7/24 güvenliğinizi sağlıyoruz.

Domain yaşı önemli mi?

Domain yaşının önemli olduğunu söylemek isteriz. Bir insanın yaşı olduğu gibi kullandığınız alan adının da bir yaşı vardır. Bir yılını doldurmuş olan bir alan adı 1 yaşına girmiş demektir. Yeni bir web sitesi ile eski web sitesi arasından farklılıklar bulunur. Bugün yeni kurulmuş bir site ile 1 yıl önce kurulmuş olan sitenin içerikleri Google açısından çok farklıdır. Domain ne kadar eski olursa o derece SEO bakımından büyük öneme sahip olur.

Ancak, alan adı konusunda önemli olan asıl detay; yaptığınız işi insanlara yansıtmasıdır. Anlamlı ve kısa alan adına sahip olmak, bir adım önde başlamak demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir